Hotel Slunce

Jesenická 4, 768 335 Rýmařov, Tel.: +420 554 212 790, E-mail: hotelslunce@jeseniky.com


  • Hotel Slunce Jeseníky

HOTEL SLUNCE A - Z 

Následující informace Vás provedou hotelem a našimi službami.

Ubytování Jeseníky - náš rodinný Hotel Slunce Vám zajistí vše, co od svého pobytu očekáváte. Vše je u nás na dosah a my se budeme maximálně snažit o to, aby se Vám u nás líbilo. Těšíme se na Vás - rodina Valová a tým Hotelu Slunce.

Hotel-Slunce-Rymarov-pivovar-Morous Hotel-Slunce-Rymarov-restaurace Hotel-Slunce-Rymarov-Aquacentrum Hotel-Slunce-Rymarov Hotel-Slunce-Rymarov-bowling Hotel-Slunce-Rymarov-exterier Hotel-Slunce-Rymarov-pivovar-Morous Hotel-Slunce-Rymarov-pokoj Hotel-Slunce-Rymarov-pokoj Hotel-Slunce-Rymarov-restaurace Hotel-Slunce-Rymarov-Aquacentrum-bazen Hotel_Slunce_Rymarov_Pivo_Morous Hotel_Slunce_Rymarov_recepce Hotel_Slunce_Rymarov_restaurace Hotel_Slunce_Rymarov_sal Hotel_Slunce_Rymarov_bowling

Adresa hotelu:
Hotel Slunce Aquacentrum s.r.o.
Jesenická 107/4
795 01 Rýmařov 1

Telefony:

Hotel, restaurace, bowling:  777 273 776, 777 818 592
Aquacentrum: 608 779 807
Pivovar Morous - Karel Polišenský - sládek,  604 831 147
Provozní ředitelka: Karla Valová Kolibáčová, 777 273 776
Manažerka marketingu a propagace: Renáta Polišenská, 777 818 592

www.hotelslunce.jeseniky.com, www.pivovarmorous.cz
e-mail: hotelslunce@jeseniky.com
FB Hotel Slunce Jeseníky/Rýmařov

Fakturační údaje:
Hotel Slunce Aquacentrum s.r.o.
Jesenická 107/4, 795 01 Rýmařov 1
IČ: 02267284, DIČ: CZ02267284

LETÁK HOTELU

INFORMACE A - Z

Aquacentrum
je určeno široké veřejnosti - místním obyvatelům, hotelovým hostům i turistům, kteří tráví svou dovolenou v Rýmařově či v Jeseníkách – tedy všem milovníkům vodních radovánek a relaxace. Čeká na Vás whirlpool vana, perličková lázeň, horká pára, finská sauna, ochlazovací vědro s ledovou vodou, odpočívárna, plavecký bazén i dětské brouzdaliště... V letní sezóně i SLUNEČNÍ TERASA k opalování s možnosti letního osvěžení. Pokud máte v ceně pobytu zahrnut vstup do Aquacentra, pak jste obdrželi PERMANENTKU, kde máte vyznačen počet hodin. Při návštěvě Aquacenta Vám budou hodiny odečítány. Aquacentrum nabízí k zapůjčení ručníky, osušky, prostěradla, župany a také hračky pro děti. Většina našich pobytů zahrnuje neomezený vstup do aquacentra, což znamená, že hodinové ručičky Vás nemusí vůbec trápit. 

Bankomaty 
Poštu, Komerční banku a Českou spořitelnu včetně bankomatů najdete v centru na náměstí Míru. 

Bezdrátový internet WIFI
Celý areál hotelu, včetně všech pokojů a restaurace je pokryt bezdrátovým internetovým připojením. Heslo Vám sdělíme při nástupu na pobyt. 

Bowling 
Pro zpestření pobytu Vám nabízíme 2 dráhy bowlingu. Termín a čas hry si zarezervujte u obsluhy restaurace, nebo na tel. 777 273 776. Cena je 290 Kč/hod./dráha. Hrát můžete každý den od 11.00 do 21.00 hod.

Čerpací stanice
v Rýmařově jsou dvě čerpací stanice i stanice na plyn (EPG) – jedna kousek od nás (nad hotelem, vlevo), na hlavní silnici č.11 směrem na Šumperk a jedna v areálu ČSAD pod vlakovým nádražím na ulici Žižkova 260. Na našem hotelovém parkoviši nově nabízíme nabíjecí staníci pro elektromobily. 

Check in – nástup na pobyt
V den příjezdu od 14.00 hod do 19.00 hod (po 19.00 po domluvě s recepcí 777 273 776 – vždy nutno ohlásit pozdější příjezd). Pokud plánujete přijet dříve (před 14.00 hod.) zavolejte nám nebo napište a my se pokusíme Vám pokoj připravit v požadovaném čase.

Check out – opuštění pokoje
V den odjezdu do 10.00 hod. Pozdější check out je možný pouze po domluvě s recepcí. Bonus pro Vás - uvolněním pokoje u nás Váš pobyt nekončí. Můžete si zajít ještě do aquacentra, zahrát bowling nebo poobědvat v naší hotelové restauraci.

Děti jsou u nás vítány
Nabízíme jim dětské postýlky, vaničky, nočníky, stoličky k umyvadlům na toaletě, hrací koutek, přebalovací pult v aquacentru i hračky k zapůjčení. V restauraci - dětské menu, jídelní stoličky, prostírky. Je možné si objednat pokoj nebo přímo rodinný apartmán s vybaveným kuchyňským koutkem. Dětské hřiště je vzdálené 8 minut od hotelu v areálu Hedvy (Flemiška – Flemichova zahrada), kde najdete nejen velké dětské hřiště s dětskými prvky, ale i cvičící prvky pro dospělé a v létě přírodní koupaliště, na které Vás rádi vybavíme dekou a ručníky.

Dětská postýlka
V případě zájmu o zapůjčení vybavené dětské postýlky (cestovní), nám napište předem a my Vám ji zarezervujeme. Tato služba je zpoplatněna částkou 300 Kč/pobyt.

Elektrické spotřebiče
Z bezpečnostních důvodů není dovoleno používat elektrické spotřebiče kromě holicího strojku, kulmy na vlasy a vysoušeče vlasů (vysoušeče vlasů jsou na všech pokojích).

Garáž
Nabízíme Vám úschovu kol, motorek či lyží v naší hotelové garáži.

Grilovací terasa
Je libo večeři na grilu? Ugrilujte si nač máte chuť. U nás to není problém, vše nachystáme a vy si grilujte dle libosti, stačí si jen vybrat z naší nabídky balíčků a zarezervovat si termín a čas. Balíčky jsou kalkulovány pro 2 osoby od základní nabídky se špekáčky až po „královskou“ večeři se steaky, grilovanou zeleninou,…. 

Jízdní řády
Informace o vlakovém a autobusovém spojení Vám rádi vyhledáme a to nejen při odjezdu, ale i při plánování výletů do okolí.

Kouření
Hotel je nekuřácký. Kouření v Hotelu Slunce je povoleno pouze na vymezených místech před hotelem.

Kreditní karty
Přijímáme tyto platební karty: VISA, MASTERCARD, MAESTRO, DINNERS CLUB A JCB.

Lékařská pomoc
V případě potřeby lékařské pomoci se, prosím, obraťte na personál hotelu. Budeme Vám nápomocni.

Letní terasa s grilem
V letním období Vám nabízíme možnost posezení spojeného s grilováním na lávovém kamenu. Kapacita letní terasy je cca 25 osob.

Mobilní signál  je v areálu neomezeně.

Noční klid
Od 22.00 hod. do 6.00 hod. Vás prosíme o ohleduplnost k dalším ubytovaným hostům.

Občerstvení a nápoje
Chlazené nápoje a drobné občerstvení si můžete kdykoliv zakoupit v hotelové restauraci.

Obědy
Obědy jsou podávány v hotelové restauraci. Pokud u nás plánujete dovolenou, většinou Vám obědy nenabízíme a to proto, že Vás nechceme „uvázat“ u hotelu. Oběd si můžete dát na celodenním výletě někde po cestě. Asi to není dobrý obchodní tah, ale soudíme to podle svých zvyklostí při cestování. Něco jiného je, když máte malé děti, které po obědě spí. Nebo si sami rádi po obědě zdřímnete. Pak neváhejte a objednejte si oběd v naší hotelové restauraci.

Parkování
Parkování u hotelu je zdarma. Parkujte, prosím, efektivně - šetřete místem. Kapacita hotelového parkoviště odpovídá počtu pokojů, ale parkují zde i návštěvních aquacentra a bowlingu, kteří zde stojí 1 - 2 hod. a pak odjíždí. Pokud je parkoviště obsazeno, můžete parkovat podél cesty i u rodinných domů – pozor na výjezdy. Večer je parkoviště volné a mohou zaparkovat všichni ubytovaní hosté. Parkování je bezpečné a hlídáné kamerami. 

Pitná voda
Voda z vodovodu je v našem hotelu nejlepší kvality - pravá jesenická kohoutková ročník 2024.

Pivovar Morous
Pivo v našem Rodinném pivovaru Morous vaříme od roku 2019. Standardně máme na čepu světlou 11%, 12% a polotmavou 13%. Když nám to kapacita pivovaru dovolí, tak vaříme i speciály. Řidičům a dětem nabízíme naši sladovou limonádu Morousovu Pivoňku. Další informace naleznete na www.pivovarmorous.cz. 

Pokoje
Hotel Slunce disponuje moderním komfortem nově zrekonstruovaných pokojů ve tříhvězdičkovém standardu, které jsou samozřejmě vybaveny vlastním sociálním zařízením, LCD TV a  bezdrátovým internetovým připojením. Celková kapacita je 50 pevných lůžek s možností přistýlek ve 20 pokojích/apartmánech. Celý hotel je nekuřácký. Veškeré iformace k pokojům, dispozicím pokojů i vybavení naleznete zde.

Pošta
Napište pozdrav svým blízkým a dejte jim tam i hotelové pamětní razítko - uděláte jim radost. Naše pohlednice jsou k dispozici ke koupi na recepci hotelu. Pokud potřebujete přímo Českou poštu, pak ji najdete na náměstí.

Požár
Požární poplachové směrnice a evakuační plán je vyvěšen u schodiště na každém podlaží. Hasicí přístroje jsou umístěny na všech chodbách. V případě zpozorování nebezpečí požáru informujte ihned personál.

Půjčovna lyží
V lyžařských střediscích Karlov, Malá Morávka a Praděd je řada půjčoven, které Vás uspokojí např.: v areálu Ski Myšák

Restaurace
Naše restaurace je otevřená od pondělí do čtvrtku od 11.00 do 22.00 hod. (kuchyň do 19:30),  pátek – sobota 11.00 – 22.00 hod. (kuchyň do 19:30 hod.), neděle 11.00 - 20.00 hod. (kuchyň do 18:30 hod.)  Případně dle objednávky.

Snídaně
Snídaně jsou podávány servírovanou formou či formou rautu (při obsazenosti hotelové kapacity nad 50%) v čase od 7:30 do 9:00 v hotelové restauraci. Pokud jste na služební cestě a požadujete snídani dříve, řekněte nám o tom a my budeme vstávat dříve s Vámi a snídaní Vám nachystáme.

Storno poplatky neúčtujeme
• Víme, že se může přihodit neočekávaná situace, která Vám nedovolí nastoupit na pobyt. Jen nám, prosím, napište nebo zavolejte a zrušte rezervaci, abychom mohli pokoj nabídnout dalším hostům.
• V případě předčasného ukončení nebo přerušení pobytu bez zavinění hotelu nevzniká hotelu povinnost vrátit objednateli zaplacenou cenu pobytu ani její poměrnou část.

Taxi/Hotelové taxi
V případě, že k nám cestujete autobusem nebo vlakem, rádi Vás vyzvedneme na nádraží a dovezeme k hotelu. Tato služba je pro naše hosty zdarma. Stačí zavolat den předem 777 273 776 a nahlásit čas příjezdu.

Toaletní potřeby
Na všech pokojích jsou fény, ručníky a hotelová kosmetika - mýdlo a sprchový šampon. 

Ubytovací řád
Ubytovací řád naleznete ve složce na pokojích a též vyvěšený na recepci hotelu. Prosíme o jeho přečtení a dodržování jednotlivých bodů. 

Úschovna zavazadel
Chcete-li po opuštění pokoje Vaše zavazadlo u nás ještě uschovat, obraťte se, prosím, na recepci. Pro tyto účely máme vyhrazenou místnost, která Vám slouží po celý den jako bezplatná úschovna zavazadel.

Večeře
Večeře pro naše ubytované hosty jsou podávány servírovanou formou výběru ze 3 jídel nebo formou výběru z našeho jídelního lístku v čase od 17:30 do 19:00 hod. v hotelové restauraci.

Výlety do okolí
Nechte se unášet drsnou krásou Jeseníků a poznávejte přírodní i historické zajímavosti Rýmařovska. Obdivujte ruční práci řezbáře Halouzky v Zahradní galerii Děda Praděda v Jiříkově, navštivte hrad Sovinec s bohatým programem i zámek v Bruntále. Obejměte strom v zámeckém parku v Janovicích a zastavte se na Křížové cestě v Rudě. Osvěžte se, nejen pohledem, na Rešovské vodopády nebo si ulovte a snězte svého pstruha na Rybářské baště v Tylově či ve Vrbně pod Pradědem. Ochutnejte vyhlášený bylinný likér Praděd na Pradědu i léčivý pramen v lázních Karlová Studánka... a večer se oddávejte vodním radovánkám v Aquacentru Slunce v Rýmařově. Toulejte se s námi drsnou a opomíjenou krásou Rýmařovska. Další tipy na výlety

Wi - Fi
Celý areál hotelu včetně pokojů i restaurace je pokryt neomezeným připojením. Heslo Vám sdělíme při nástupu na pobyt.

Zapomenuté věci
Pokud si host zapomene své osobní věci na pokoji, hotel jej skladuje maximálně jeden měsíc od nálezu. Zapomenuté osobní věci včetně cenností a dokladů posíláme pouze po předchozí dohodě s recepcí. Zaslání zapomenutých věcí je zpoplatněno částkou výše dobírky.
V případě, že host eviduje zapomenuté věci, je nutno se v co nejkratší době po opuštění pokoje zkontaktovat s pracovníky na recepci a sdělit popis zapomenuté věci včetně korespondenční adresy na zaslání. Dovolujeme si upozornit, že po opuštění pokoje hostem hotel nepřebírá zodpovědnost za ponechané věci na pokoji. Pro případ uchování osobních věcí včetně cenností a dokladů v rámci pobytu jsou hostům k dispozici hotelové trezory a to zcela zdarma.

Závady
Závady a poruchy na pokojích hlaste neprodleně pokojské nebo na recepci.

Župany
Župany je možné zapůjčit za poplatek 300 Kč/os./pobyt. V případě zájmu župany, prosím, objednávejte společně s rezervací. 

Vaše mínění je pro nás podstatné! Vaše zkušenost s naším hotelem je pro nás velmi důležitá. NASTAL PROBLÉM? NELÍBÍ SE VÁM NĚCO? Řekněte nám to a my se budeme snažit problém ihned vyřešit k Vaší maximální spokojenosti. Pokud jste u nás byli spokojeni, budeme rádi, když napíšete recenzi např. na Google. Děkujeme a přejeme Vám příjemný pobyt u nás na Slunci.

PODÍVEJTE SE NA NAŠE RELAXAČNÍ POBYTY A SLUŽBY:

HORSKÁ CHATA SLUNCE

Hledáte chatu či chalupu pro ubytování v Jeseníkách pro partu přátel nebo rodinu? Pak si zarezervujte nově zrekonstruovanou Chatu Slunce v Karlově pod Pradědem (kapacita 12 osob).